Czy potrzebny mi osuszacz?

Niezależnie od tego czy jesteś Klientem indywidualnym, posiadasz archiwum, magazyn, czy jesteś właścicielem firmy budowlanej – problem nadmiernej wilgoci dotyka wszystkich.

Nie mamy wpływu na pogodę i poziom wilgotności względnej powietrza, poza budynkami, jest on ściśle powiązany z panującą aurą: opadami, temperaturą i frontami atmosferycznymi. W związku z tym w zależności od aury, różne będą też warunki panujące wewnątrz pomieszczeń. Wilgoć dostaje się do wnętrz budynków w wyniku wentylacji, wchłaniania wilgoci przez mury, czy przez fundamenty.

W wielu nawet dobrze wykonanych budynkach, w pewnych okresach, intensywne opady powodują wzrost poziomu wilgoci do poziomu uniemożliwiającego komfortowe przebywanie w pomieszczeniu, bądź uniemożliwiają efektywne wykonywanie prac budowlanych.

Czy w mieszkaniu/garażu/piwnicy/strychu/przestrzeni mieszkalnej pojawiają się:
- mokre ślady na ścianach lub suficie?
- w powietrzu czuć stęchły zapach?
- ubrania, dywany czy firany i zasłony sprawiają wrażenie wilgotnych?
- na oknach pojawia się cieknąca woda lub ślady kondensacji pary wodnej?
- czujesz dyskomfort spowodowany wilgocią?

Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedź brzmi: „tak”, oznacza to że osuszacz powietrza jest potrzebny.

Osuszanie przestrzeni mieszkalnej, czy innych obszarów naszego domu lub mieszkania, ma na celu nie tylko poprawę jakości życia, ale także zwiększenie trwałości wszystkich elementów wyposażenia włączając w to konstrukcję budynku.

W archiwach i bibliotekach właściwa wilgotność zabezpieczy zbiory przed niszczącym działaniem wilgoci.

Pomieszczenia biurowe ze sprzętem elektronicznym, specjalistyczne pomieszczenia techniczne, czy procesowe często wymagają ścisłej kontroli wilgotności w celu zabezpieczenia pracującej w nich elektroniki i aparatury.

© Copyright 2024 WaterSmile Poland Sp. z o.o.. All Rights Reserved.