Wpływ wilgoci na nasze zdrowie


Okazuje się, że odpowiednia temperatura oraz wilgotność powietrza są czynnikami, które znacząco wpływają na nasze samopoczucie. Optymalna ilość stopni Celsjusza w pomieszczeniu winna wynosić od 20 do 25. Poziom wilgotności natomiast dobrze utrzymywać w granicach od 45 do 65%.


Utrzymująca się w pomieszczeniu zbyt duża wilgotność, wpływa na rozwój pleśni oraz grzybów, wydzielających w efekcie szkodliwe toksyny. W ten sposób dochodzi do pogorszenia naszego samopoczucia, a następnie występowania różnego rodzaju chorób. Może ucierpieć na tym przede wszystkim nasz układ pokarmowy, oddechowy, krążenia bądź odpornościowy.


Najczęstszymi problemami zdrowotnymi, spowodowanymi wdychaniem skażonego grzybami powietrza, są infekcje skórne, zapalenie zatok oraz uczucie ogólnego rozbicia i przemęczenia. Może ono powodować także występowanie astmy, zapalenia krtani, problemów z oddychaniem oraz zaburzenia pracy żołądka czy jelit.


Wdychanie wydzielanych przez grzyby toksyn może prowadzić do wstępnych schorzeń szpiku, uszkodzeń wątroby oraz zaburzeń jej pracy. W najgorszym wypadku, szkodliwe oddziaływanie grzybów może prowadzić do wystąpienia zmian nowotworowych.


Jak więc skutecznie walczyć z nadmierną wilgotnością? W szybkiej jej redukcji pomóc mogą niewątpliwie pochłaniacze wilgoci.Urządzenia te zmniejszają nadmiar zawilgocenia, nie dopuszczając jednak do nadmiernego wysuszenia powietrza. Warto zadbać nie tylko o dobrą kondycję wnętrza, ale i zdrowie osób mających w nim przebywać.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|