Skutki złej wentylacji


Nieodpowiednia wentylacja pomieszczeń może prowadzić do przykrych konsekwencji. Jakie są skutki złej wentylacji i w jaki sposób im zapobiegać?


Do czego może prowadzić?


Wadliwość systemu wentylacji powoduje trudności w usuwaniu z powietrza wilgoci, lotnych substancji chemicznych czy zapachów. Przebywanie w niewłaściwie wentylowanym pomieszczeniu prowadzi do odczuwania dyskomfortu, w dłuższej perspektywie natomiast – do pogorszenia stanu zdrowia.


Niekorzystna dla zdrowia


Dyskomfort ten przejawia się gorszym samopoczuciem – bólami oraz zawrotami głowy, podrażnieniem gardła, błony śluzowej nosa czy skóry, ale i reakcjami alergicznymi. Zła jakość powietrza może też prowadzić do rozwoju astmy.


Niszcząca dla pomieszczeń i budynków


Nieodpowiednia wentylacja wpływa także na kondycję pomieszczeń i budynków. Nie bez znaczenia jest fakt, iż prowadzi ona do powstawania oraz rozwoju pleśni i grzybów. Wilgoć stopniowo wnika do ścian, w efekcie powodując niszczenie konstrukcji budynku.


Jak z nią walczyć?


Aby zapobiegać tym oraz innym przykrym konsekwencjom, powodowanym przez nieskuteczne wentylowanie powietrza, swoje działania warto skoncentrować na osuszaniu pomieszczeń i budynków. Niezbędny okaże się więc zakup bądź wynajem osuszaczy.


Wypożyczenie osuszaczy powietrza okaże się korzystnym wariantem szczególnie dla tych, którzy chcą pozbyć się z budynku wilgoci, bez konieczności zakupu konkretnych urządzeń. To doskonały sposób, by zaoszczędzić, a przy tym skutecznie pozbyć się uciążliwego kłopotu.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|