Sąsiad zalał mieszkanie - co zrobić?

Zalane mieszkanie, niezależnie z czyjej winy, to duży kłopot. W przypadku mieszkania własnościowego nie musisz przynajmniej przejmować się odpowiadaniem przed właścicielem. Z drugiej strony musisz liczyć się z kosztami naprawy wszelkich szkód. Jeżeli to sąsiad zalał Ci mieszkanie, pamiętaj, że masz prawo do odszkodowania!

W dzisiejszym wpisie dowiesz się wszystkiego na temat osuszania mieszkania po zalaniu.

Uzyskanie odszkodowania

W pierwszej kolejności po zalaniu mieszkania musisz zrobić wszystko, by ograniczyć szkody powstałe w pomieszczeniach. Najważniejsze jest zatrzymanie wycieku wody. Jeżeli możesz otrzymać odszkodowanie z powodu zalania, to w kolejnym kroku zrób dokumentację fotograficzną wszelkich szkód. Jeżeli za zalanie Twojego mieszkania odpowiedzialny jest sąsiad, to musicie wspólnie stworzyć protokół strat. Aby dopełnić wszystkich formalności, jak najszybciej skontaktuj się z Twoim ubezpieczycielem.

Naprawa powstałych szkód

Skutki zalania mieszkania mogą być różne, w zależności od zalanego pomieszczenia. Jeżeli np. woda zalała drewnianą posadzkę, trwałe ubytki mogą powstać nawet po 30 minutach! Dlatego po zebraniu wody należy jak najszybciej rozpocząć proces osuszania. Do domowych sposobów wchłaniania wody z posadzki należy np. wyłożenie jej ręcznikami papierowymi. Jednak najlepszym i najskuteczniejszym produktem do osuszania zamkniętych pomieszczeń z naszej oferty jest osuszacz kondensacyjny.

Jak działa osuszacz przy zalaniu?

Osuszacz rozwiąże wszystkie Twoje problemy związane ze szkodami, które wystąpiły podczas zalania mieszkania. Przede wszystkim pozwoli Ci zaoszczędzić czas i energię. Zamiast ogrzewać pomieszczenia do 30 stopni, nasz osuszacz będzie skutecznie pracować w temperaturze pokojowej, przekraczającej 15 stopni. Osuszacze pochłaniają wilgoć z powietrza i odpompowują ją do pojemnika lub na zewnątrz. Za pomocą tego urządzenia pozbędziesz się nadmiaru wilgoci ze ścian, podłogi, a nawet mebli.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|