Przegląd osuszaczy kondensacyjnych - doskonały nie znaczy najdroższy


Rynek osuszaczy wciąż zaskakuje nowymi modelami, funkcjonalnością wprowadzanych do sprzedaży urządzeń oraz ich wydajnością. Najlepsze są te dopasowane do naszych potrzeb.


Podstawowym kryterium podziału urządzeń, które są dostępne, jest ich przeznaczenie. W ofercie są osuszacze pokojowe, budowlane, ścienne, przemysłowe. Najpopularniejsze są dwa ich typy, różniące się między sobą sposobem działania. Chodzi o zasadę zbierania nadmiaru wody z osuszanych przez nas pomieszczeń. Jest to osuszanie kondensacyjne i absorpcyjne.


Klienci decydują o skuteczności


Wybory doświadczonych klientów wskazują, że najchętniej wybieraną, a więc, jak łatwo się domyślić – najskuteczniejszą metodą usuwania nadmiaru wilgoci – jest likwidowanie jej przez urządzenia kondensacyjne. Jest to technika osuszania, wykorzystująca specjalistyczny sprzęt. Jego budowa pozwala na wyciąganie wilgoci z pomieszczeń, przyśpieszając osuszanie namokłych murów budowli.


Zasada ich działania jest nieskomplikowana, opierająca się na prostych zasadach fizyki. Urządzenia wciągają do siebie wilgotne powietrze, wewnątrz nich zachodzą procesy, które doprowadzają do skroplenia się nadmiaru wody, którą zatrzymują w sobie, a osuszony strumień powietrza jest wypychany na zewnątrz.


Jaki kondensator wilgoci?


Zastanawiając się nad wyborem najlepszego takiego osuszacza, powinniśmy postawić sobie pytanie, jaka jest skala naszego problemu? Innych urządzeń użyjemy, jeśli chcemy osuszyć ściany w zaniedbanej łazience przed remontem, po inne sięgniemy, aby doprowadzić do porządku lokal po zalaniu. Jeszcze inne pomogą nam zagwarantować komfort korzystania z pomieszczeń basenowych.


Dlatego, określając swoje potrzeby, powinniśmy przyjrzeć się ofercie. Najlepsze urządzenia kondensacyjne, to takie, które zostały skrojone pod nasze indywidualne potrzeby. Kondensatory wilgoci różnią się między sobą przede wszystkim mocą. Dokonując wstępnej selekcji urządzeń, dobieramy więc ich przepustowość do pomieszczeń, w których będą działać. Dobrze jest, jeśli dokonamy pomiaru wilgotności za pomocą higroskopu. Będzie to pomocne w wyborze właściwej mocy kondensatora. Sprawdzajmy również zakres temperatur, w których urządzenia będą pracować.


Konsultacje przed zakupami


Posiadając tę podstawową wiedzę możemy pójść krok dalej i pochylić się nad wyborem konkretnego urządzenia. Jeśli naszym kryterium jest cena, powinniśmy zasięgnąć porady specjalistów. Na rynku funkcjonują różne modele, których zakup cenowo nie różni się zbytnio od siebie, natomiast mogą różnić się osiągniętymi efektami działania. Doświadczeni pracownicy firm zajmujących się osuszaniem, najlepiej powiedzą nam na jaki sprzęt się zdecydować. Zwrócą uwagę na ich mobilność, sterowanie, szczegółowe zakresy warunków pracy, aby optymalnie wykorzystać ich możliwości dla doskonałego efektu w naszych nieruchomościach.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|