Osuszacz adsorpcyjny czy kondensacyjny?

Osuszacze powietrza do użytku domowego można podzielić na dwie kategorie: osuszacze adsorpcyjne i osuszacze kondensacyjne. W zależności od Twoich preferencji i warunków panujących w domu odpowiedni dla Ciebie będzie konkretny model. W dzisiejszym artykule przedstawimy różnice, które wyróżniają obydwa typy urządzeń. Zapraszamy!

Osuszacz kondensacyjny - dlaczego warto?

Osuszacz kondensacyjny jest bardzo wydajnym urządzeniem, które najlepiej sprawdza się przy wysokiej wilgotności powietrza, przekraczającej 80%, a także wysokiej temperaturze - około 30 stopni. Ich wygląd przypomina pudełko na kółkach, a zasada ich działania jest bardzo prosta. Osuszacz kondensacyjny filtruje wilgotne powietrze z pyłu i kurzu. Następnie powietrze jest chłodzone w parowniku. W ostatnim etapie powietrze zostaje skroplone i ogrzane. Osuszacz wydmuchuje przefiltrowane powietrze w tej samej temperaturze, jednak pozbawione wilgoci. Ten rodzaj sprzętu należy do najbardziej popularnych, domowych rozwiązań. Przemawiają za tym jego ergonomiczne kształty i przystępna cena.

Osuszacz adsorpcyjny - gdzie go stosować?

Ten typ osuszaczy wyróżnia się stałą wydajnością. Sprawdza się zarówno w pomieszczeniach o niskiej, jak i wysokiej temperaturze. Oznacza to, że działa wydajnie dostosowując swoją pracę do wymaganego poziomu wilgotności pomieszczenia. Proces działania tego osuszacza różni się od pracy osuszacza kondensacyjnego. W tym przypadku wilgotne powietrze przechodzi przez wewnętrzny rotor pokryty adsorbentem.

Który osuszacz będzie dla Ciebie najlepszy?

Główną różnicą, która zachodzi między osuszaczem kondensacyjnym a adsorpcyjnym jest to, że te drugie podczas pracy podgrzewają powietrze. Z kolei osuszacze kondensacyjne najlepiej działają w wysokich temperaturach. Urządzenia adsorpcyjne zużywają więcej prądu, ale ich budowa jest lżejsza. Ze względu na brak filtra powietrza nie sprawdzą się tam, gdzie jest duży stopień zapylenia i zanieczyszczenia.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|