Jaki osuszacz powietrza? Metody, które musisz znać


Wilgoć stanowi zagrożenie nie tylko dla zdrowia człowieka, ale również powoduje uszkodzenie mebli, ścian oraz różnych dodatków, na przykład dywanów. Wiadome jest, że wilgoć może być skutkiem powodzi, do czego trudno jest się przygotować. Jednak często powstawanie pleśni lub grzybów jest następstwem ludzkich zaniedbań, takich jak między innymi brak odpowiedniej wentylacji pomieszczeń. Dlatego warto poznać różne sposoby, które pozwolą wygrać w walce z pleśnią.

Domowe osuszacze powietrza – gotowe czy samodzielnie zrobiony?

Na rynku dostępna jest szeroka gama urządzeń, które mają pomóc w walce z wilgocią. Gotowe sprzęty na pewno są droższe, ale bardziej skuteczne od samodzielnie zrobionych osuszaczy. Warto jednak spróbować różnych opcji i samodzielnie wybrać ten, który wyda się najbardziej odpowiedni.

Gotowy osuszacz powietrza

Taki sprzęt można powiesić na ścianie lub postawić na podłodze. Wszystko zależy od wybranego modelu. Domowe osuszacze mają przyjemny wygląd i działają na prąd. Bez wątpienia są bardzo skuteczne i osoby, które długotrwale walczą z wilgocią, będą na pewno zadowolone z jego działania. Trzeba także zwrócić uwagę na fakt, że większość sprzętów posiada dodatkowe funkcje, które sprawiają, że są intuicyjne w obsłudze oraz ciche.

Połączenie octu z wodą

To naturalna metoda walki z wilgocią. Do rozpylacza, na przykład po płynie do mycia naczyń, należy wlać zrobiony roztwór. Ważne są odpowiednie proporcje, dzięki czemu uda się uniknąć nieprzyjemnego zapachu. Należy wymieszać pół szklanki octu z dwoma litrami wody. Można także dodać parę kropel ulubionego olejku eterycznego, na przykład lawendowego, z drzewa sandałowego lub jaśminowego.

Wykorzystanie roślin, które pochłaniają wilgoć w domu

W większość domów lub mieszkań można znaleźć rośliny doniczkowe. Dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie mają właściwości i wybrać te, które pochłaniają wilgoć. Dzięki temu można połączyć walory estetyczne z funkcjonalnością.

Przykładowe kwiaty:

  • Skrzydłokwiat – wykorzystuje parę wodną do wewnętrznych procesów fizjologicznych. Dlatego warto wybrać tę roślinę, jako ozdobę łazienki lub kuchni.

  • Chamedora wytworna – bardzo lubi wilgoć, można ją postawić w zacienionym miejscu bez obaw, że zwiędnie.

  • Bluszcz – idealnym rozwiązaniem jest powieszenie lub postawienie doniczki w najwyższym miejscu danego pomieszczenia. Dzięki temu istnieją szanse na zapobiegnięcie powstawania pleśni na ścianie.

  • Paproć – jej naturalnym środowiskiem są wilgotne miejsca. Ważne jest również to, że ta roślina reguluj poziom wilgoci w powietrzu.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|