Jak zlikwidować wilgoć w domu?


Walka z domową wilgocią nie należy do najłatwiejszych. Ten, kto zmaga się z nieestetycznymi plamami na ścianach swojego domu wie, że trudno się ich pozbyć, zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Aby na trwałe uporać się z pleśniowymi wykwitami, należy zapanować nad wilgocią w domu. W dzisiejszym wpisie przedstawimy sprawdzone sposoby na wysuszenie domowego powietrza.

Rośliny, które pochłaniają wilgoć

Naturalnym sposobem na pozbycie się wilgoci w mieszkaniu są rośliny. Wystarczy, że zainwestujesz w paprotki, bluszcz, oplątwę, czy skrzydłokwiaty - te rośliny znane są z tego, że czerpią wodę z powietrza. Bogata roślinność pozytywnie wpływa na wystrój mieszkania, a także na stan powietrza w domu. W otoczeniu zieleni znacznie lepiej będzie Ci się spać i spędzać czas. Zwłaszcza gdy rośliny pomogą Ci pozbyć się grzyba ze ścian, a do tego usuną wszelkie toksyny z powietrza.

Alternatywne, domowe sposoby na wilgoć

Jeżeli wilgoć w Twoim mieszkaniu jest niewielka i dotyczy konkretnego miejsca, spróbuj postawić tam wspomnianą wyżej roślinę, zawiesić przy ścianie kredę i sól. Te niepozorne substancje działają jak pochłaniacze wilgoci. Sprawdzają się również w szafach, czy szufladach na ubrania, w których gromadzi się nadmiar wilgoci. Regularne wietrzenie pomieszczeń pomaga w zapobieganiu powstawania nowych wykwitów, dlatego nie zapominaj przynajmniej raz dziennie przewietrzyć mieszkania przez 10 minut. Wpłynie to pozytywnie na samopoczucie wszystkich domowników!

Elektroniczne pochłaniacze wilgoci

Jeżeli proste, domowe sposoby zawodzą, to znak, że potrzebujesz silniejszego wsparcia, by poradzić sobie z wilgocią. Znajdziesz u nas domowe osuszacze powietrza, które skutecznie pochłoną wilgoć w Twoim mieszkaniu. Kontrolując wilgotność powietrza w domu sprawisz, że wszystkie meble, sprzęt techniczny, czy obrazy na ścianach zachowają dłuższą żywotność. Stan techniczny budynku pogarsza się przez wilgoć, a pleśń i grzyby negatywnie wpływają na zdrowie domowników. Używając naszych osuszaczy możesz ustalić optymalny poziom wilgoci panujący w domu. Dzięki temu powietrze będzie nawilżone, a domowe środowisko czyste i zdrowe.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|