Jak walczyć z wilgocią w pomieszczeniach przemysłowych?


Wilgoć jest zjawiskiem powszechnym, mogącym dotyczyć każdego rodzaju wnętrz. Oprócz pomieszczeń mieszkalnych, jest ono niekorzystne także dla lokali przemysłowych.


Jakie mogą być skutki zbyt dużej wilgotności?


Nadmiar wilgoci jest niekorzystny przede wszystkim z uwagi na niszczenie budynków oraz negatywny wpływ na efektywność procesów produkcyjnych. Ma negatywny wpływ na wyposażenie pomieszczeń. Może bowiem powodować korozję metali, łuszczenie farby, butwienie drewna czy niszczenie papieru. Jak sobie z tym radzić?


W walce z wilgocią niezbędne okażą się osuszacze przemysłowe. To urządzenia, których działanie polega na odbieraniu wilgoci z powietrza oraz pochłanianiu jej przy pomocy specjalnych materiałów higroskopijnych.


Gdzie osuszanie będzie najbardziej potrzebne?


Prowadzenie skutecznej walki z wilgocią winno dotyczyć przede wszystkim pomieszczeń produkcyjnych. Suchego powietrza wymaga produkcja farmaceutyczna czy spożywcza. Nie można także dopuścić do wystąpienia wilgoci w miejscach magazynowych, stacjach uzdatniania wody czy hali filtrów.


Na wilgoć narażone mogą być także muzea i archiwa, a szczególnie pojawiające się w ich zbiorach elementy metalowe, zagrożone wystąpieniem korozji. O odpowiednią wilgotność powietrza zadbać będzie trzeba także w przemyśle zbrojeniowym, przy produkcji mebli, w przemyśle mięsnym czy produkcji tworzyw sztucznych.


Odpowiednio niska wilgotność konieczna jest także podczas wykonywania prac budowanych. W przypadku zbyt dużej wilgoci, wykonywanie prac wykończeniowych staje się wręcz niemożliwe.


Metoda osuszania powietrza jest wysoce korzystnym rozwiązaniem. Kontrolowanie poziomu wilgoci pozwala zapobiec powstawaniu oraz rozwojowi bakterii oraz pleśni, ale i zapewnia długotrwałą ochronę zarówno całych pomieszczeń, jak i konkretnych obiektów, urządzeń oraz produktów.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|