Jak poradzić sobie z wilgotnością na basenie?

Basen publiczny to miejsce, które musi być dostosowane do obowiązujących norm sanitarno-higienicznych, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo wszystkim osobom z niego korzystającym. Wytyczne te znaleźć można w dokumencie VDI 2089, które dotyczą szczególnie wentylacji w halach basenowych.

Obowiązujące normy wilgotności na basenie

Ze względu na wysoką temperaturę i proces parowania wody, poziom wilgotności powietrza w obiekcie z basenem może być wysoki. W wielu poprzednich wpisach pisaliśmy o tym, jak groźna jest nadmierna wilgoć, zarówno dla ludzi, jak i samej kondycji budynku. Dlatego wszyscy właściciele basenów powinni kontrolować temperaturę powietrza i procent wilgotności, a także starać się obniżać je do akceptowalnego poziomu. Zgodnie z wytycznymi zawartymi w VDI 2089:

  • >względna wilgotność na basenie może sięgać 54%,
  • temperatura pomieszczenia - 30°C,
  • temperatura wody - 28°C.

Jak regulować wilgotność na basenie?

Dlatego każdy basen powinien być wyposażony w specjalistyczny sprzęt, który będzie regulować wilgotność powietrza i osuszać przestrzeń na basenie. Niestety nie można pozostawić basenu takim, jaki jest, ponieważ może to grozić powstaniem grzybów na ścianach, nieprzyjemnym zapachem i w końcowym rozrachunku - zamknięciem pływalni. Wysoki poziom wilgoci ma bardzo duży wpływ na stan budynku - pleśń i grzyby mogą prowadzić do poważnych zniszczeń ścian i konieczności remontu.

Osuszacze powietrza na basen

Najlepszym rozwiązaniem, które pomoże Ci zwalczyć wilgoć na basenie, jest specjalistyczny osuszacz powietrza. Na rynku znajdziesz osuszacze ścienne i kanałowe, które zostały stworzone do pracy w trudnych warunkach i dużych przestrzeniach. Dotyczy to nie tylko basenów publicznych, ale też basenów prywatnych, czy jacuzzi i różnego rodzaju stref wellness&SPA. W naszej kolekcji znajdziesz estetyczne osuszacze basenowe, które gwarantują oszczędność nawet do 60% energii dzięki funkcji rekuperacji.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|