Ciekawe odkrycia amerykańskich naukowców – wilgoć sprzyja depresji?


Nie od dziś wiadomo, że zbyt duża wilgotność może mieć bardzo niekorzystny wpływ dla naszego zdrowia. Do najczęściej wymienianych schorzeń spowodowanych nadmierną wilgocią, należą bóle mięśni, stawów, infekcje skórne oraz problemy z układem oddechowym. Czy zastanawialiście się jednak kiedyś nad tym, że nadmierna wilgoć może prowadzić także do... depresji?


Związek między wilgocią a zwiększonym ryzykiem depresji, zaobserwowali jakiś czas temu amerykańscy naukowcy, pracujący w ramach projektu badawczego WHO. Z niektórych badań wynika, że toksyny produkowane przez pojawiające się wskutek nadmiernej wilgotności pleśnie, mogą negatywnie wpływać na układ odpornościowy oraz nerwowy.


Pierwszą reakcją na dużą wilgoć są między innymi bóle oraz zawroty głowy, ogólne zmęczenie i osłabienie. Z czasem dochodzą do nich poważniejsze schorzenia. Grzyby są również niezwykle groźne dla kobiet w ciąży – mogą bowiem prowadzić do zakłóceń rozwojowych płodu. W najgorszym przypadku, obecna w mieszkaniu pleśń może prowadzić nawet do nowotworów.


W walce z wilgocią pomoże osuszanie budynków. Dzięki odpowiedniej kontroli poziomu wilgotności, mamy szansę zapobiec wystąpieniu oraz negatywnemu oddziaływaniu pleśni i grzybów. W ten sposób zadbamy o dobre zdrowie i samopoczucie – zarówno nasze, jak i pozostałych lokatorów.

WaterSmile Poland Sp. z o.o.
|
ul. Gutenberga 24
,
Gliwice
,
Śląskie
|
44-164
Polska
(32) 724 86 42
|
|